Aktuality

Aktuality

KOUZELNICKÁ NOC V EXPOZICI ČASU

Máte rádi kouzla a čáry? Jste fanoušci Harryho Pottera? Pak si nesmíte nechat ujít naši Kouzelnickou noc v Expozici času. 

Po celou dobu (20:00 - 21:30) pro vás bude připravený kouzelnický program a v 20:45 a 21:30 věhlasné vystoupení oblíbeného kouzelníka Karla Pomahače. 

Návštěvníci mohou chodit kdykoliv v době programu a vybrat si jeden čas kouzelnického vystoupení. 
Bavit se u nás budou velcí i malí. 

KDE: EXPOZICE ČASU

KDY: 23. 9. 2017 VE 20:00 

Vstupné je 70,- Kč

Proměny 2017

Dejte hlas Šternberku v soutěži Má vlast cestami proměn - máme přihlášenu proměnu Kulturního domu, děkujeme.

http://cestamipromen.cz/promeny-2017/597

Kulturní dům ve Šternberku vznikl úpravou areálu Městských kulturních zařízení na křižovatce Masarykovy a Krampolovy ulice. Komplex se sestává ze tří objektů, které jsou propojeny a tvoří jeden celek. Objekt „A“ ze 70. let 20. stol. sloužil jako pobočka městské knihovny s malým koncertním sálem. Objekt „B“, ve kterém se nachází restaurace a oddělení městské knihovny, je kulturní památkou s datací 1905. V objektu „C“, postaveném na místě původního sálu Dělnického domu, se nacházel velký a malý sál. Stav zázemí a sálů v těchto budovách však neodpovídal současným požadavkům. Technické vybavení sálů bylo nefunkční nebo zcela chybělo.

 

Číst dál...

Světáci

Dovolujeme si vás pozvat na divadelní představení Světáci.  Zpracování slavné české komedie si pro vás nastudoval ochotnický soubor z Javorníku JCHP pod režijním vedením Miši Vašíčkové.

KDE: KULTURNÍ DŮM

KDY: 21. 10. 2017 V 18:00

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ!

 

Výstava: Věra - Katka Tatarkovičová: Keramika a obrazy pro radost

Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu Věra - Katka Tatarkovičová: Keramika a obrazy pro radost. Výstava bude prodloužena do konce 20. října. Srdečně zveme.

Historické kočárky - v Expozici času

Zveme Vás na  výstavu historických kočárků ze sbírek rodiny Holáskovy do Expozice času. Pánové na vystavených exponátech ocení technické provedení, zručnost, důmyslnost a dovednost dřívějších výrobců, dámy rozněžní pohled na umělecká díla a děti zaplesají nad spoustu „ hraček a roztodivných vozítek “ .

KDE: EXPOZICE ČASU

do října 

 

NOVINKA - Univerzita třetího věku

ZA PŘÍTOMNOSTI LEKTORŮ UNIVERZITY PALACKÉHO 

V letošním akademickém roce máte poprvé možnost vyzkoušet U3V pod záštitou Univerzity Palackého v Olomouci. Studenti se mohou těšit na kapacty v oboru, přednášet budou profesoři či docenti UPOL. Studium je určeno všem uchazečům nad 50 let. Zimní semestr studenti zahájí tématem - PSYCHOLOGIE pod odborným vedením PhDr. Naděždy Špatenkové, Ph.D. Výuka bude probíhat jednou za 14 dní v Expozici času. Semestr bude zahájen 7. září. 2017 v 13:00

CENA KURZU: 700 Kč.

Přihlášky jsou Vám k dispozici na Expozici času.

POZOR: POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA. Termín odevzdání přihlášek do 31. srpna 2017!!!

VIRTUÁLNÍ UNIVERZITA TŘETÍHO VĚKU

Expozice času bude opět místem konání dalšího běhu virtuální univerzity pod hlavičkou  České zemědělské univerzity v Praze. Univerzita je určena zájemcům o studium starších 55 let a pro držitele ZTP. Náplní zimního semestru bude téma - Osobní finance. Zahájení výuky proběhne v pátek 6. října 2017 v 10:00. Společná výuka bude probíhat jednou za 14 dní. Kurz obsahuje celkem šest výukových video přednášek. Přihlásit se mohou jak stávající, tak i noví studenti.

CENA KURZU: 450 Kč

PŘÍHLÁŠKY: jsou Vám k dispozici v Expozici času.

Divadelní klub při MKZ

Divadelní klub

Kontaktní osoba: Divadelní Klub – paní Tomečková – telefon: 739 513 494

Read Me - Zažij knihu

O co v soutěži půjde? Hra Read Me se zaměří na děti do patnácti let – na čtenáře, kteří hledají tipy na zajímavé knížky a čtením přímo žijí, ale zároveň i na ty, pro které čtení není velkou zábavou, ale chtěli by zjistit, co je na knihách vlastně zajímavého. Celá soutěž je kompletně zdarma.

Po loňských úspěších (desítky aktivně hrajících účastníků, kteří s nadšením plnili úkoly doma i venku a posílali o nich úžasné zprávy s fotografiemi) jsme se rozhodli soutěž zopakovat, samozřejmě s dalšími knihami. Potrvá čtrnáct dní, systém je opět stejný:

Každý den od 17. do 30. září 2016 vyjde na webu iklubovna.cz/zony/read-me a na facebooku soutěže www.facebook.com/zazijknihu nový úkol, na jehož splnění mají hráči právě dvacet čtyři hodin. Všechny z úkolů budou motivovány různými knihami a hráči si vždy prostřednictvím úkolu vyzkouší nějakou konkrétní situaci, kterou postavy z knihy zažily. Není nutné mít knihu přečtenou, s každým zadáním úkolu také vyjde krátká recenze knihy. Za splněné úkoly budou získávat body, jejichž součet určí na konci hry pořadí účastníků. Hlavní cenou pro nejlepšího hráče je elektronická čtečka knih, následují hlavně knihy, ale i komixy, deskové hry…

Soutěž pořádá Sdružení přátel Jaroslava Foglara (více informací na stránkách iklubovna.cz), které se podobným projektům věnuje již od roku 1990 a po skončení hry Read Me opět nabídne účastníkům další navazující možnosti smysluplného trávení volného času, například v podobě dlouhodobé hry, jejíž hlavní cenou bude bezplatná účast na navazujícím táboře.

rm2

Fotokronika Šternbersko

26. dubna v 17:00 hodin se v novém Kulturní domě ve Šternberku uskuteční beseda pro milovníky fotografie a historie - FOTOKRONIKA ŠTERNBERSKA.Tak neváhejte a přijďte nahlédnout do archivů a vzpomínek na toto krásné město.

Pozvánka na akce

Copyright © 2014 MKZ Šternberk. Všechna práva vyhrazena.