Aktuality

Aktuality

PROMÍTÁNÍ PRO VEŘEJNOST – ZAHRADNICTVÍ: DEZERTER (ČR)

KDE: KULTURNÍ DŮM ŠTERNBERK

KDY: 2. 3. 2018

Dopolední promítání: 10:00

Večerní promítání: 19:00

VSTUPNÉ: 80 Kč / 50 Kč senioři, studenti

Filmová trilogie Zahradnictví se skládá ze tří samostatných filmů, první díl trilogie vám byl nabídnut v únoru. Filmy se odehrávají na pozadí nejdramatičtějšího období minulého století a časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky (1999). Snímek zaměřil svou pozornost na tři rodiny, přičemž má divák možnost nahlédnout na rodinu leteckého radiotelegrafisty, rodinu majitele kadeřnického salonu či rodinu majitele zahradnictví. Přičemž obsáhne 20 let života ústředních postav, které musely v těchto pohnutých časech prožít tzv. „nejlepší léta svého života“. Druhá kapitola rodinné kroniky Zahradnictví se odehrává na pozadí převratných událostí v letech 1947-1953. Hlavní postavou je majitel noblesního kadeřnického salonu Velentino v centru Prahy Otto Bock, do jehož role byl obsazen Jiří Macháček. Spolu s ním popisuje i jeho rodinu, která je v kadeřnictví zaměstnaná. Podnik je smyslem a náplní jeho života, po všech válečných útrapách se sem vrací se svou manželkou Elou (Gabriela Míčová) a jejími sestrami. Po všem co hlavní postavy prožili během války, se konečně snaží naplnit svůj sen. Ovšem přichází nečekaný zlom po únorovém komunistickém puči. Ottova firma je vyvlastněná státem a jemu se podruhé v životě rozpadá svět. Tentokrát jsou důsledky fatální. 

Rekonstrukce dětského oddělení knihovny začíná

Od 22.1.2018 začíná rekonstrukce dětského oddělení Městské knihovny ve Šternberku.

Čtenáři si mohou půjčit knihy ještě do pátku 19.1.2018. Nové dětské oddělení by mělo být otevřeno v dubnu 2018.

Knihovna touto cestou hledá dobrovolníky, kteří by chtěli  od 22.1. do 31.1.2018 pomoci při stěhování knih uvítá muže i ženy. Pomocníci obdrží registraci do knihovny na tři roky zdarma. Pro více informací volejte 587 571 249.

Plesová sezóna v Kulturním domě

23.2.2018   ples ZŠ náměstí Svobody

17.3.2018   ples Modré pětky

18.3.2018   dětský karneval Modré pětky

VERNISÁŽ: FOTOGRAFIE OSOBNOSTÍ

VERNISÁŽ: FOTOGRAFIE OSOBNOSTÍ

KDE: KULTURNÍ DŮM

KDY: od 5.1. do 10.3.2018

Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy fotografií Antonína Gerži. Tématem výstavy jsou známe osobnosti, které fotografoval v průběhu let na veletrhu Svět knihy. Nechte se vtáhnout do světa slavných osobností, které vám přiblíží pomocí unikátního pohledu fotografa pan Gerža. K vidění budou nejen slavní herci či literáti.

VIRTUÁLNÍ UNIVERZITA TŘETÍHO VĚKU

Expozice času bude opět místem konání dalšího běhu virtuální univerzity pod hlavičkou  České zemědělské univerzity v Praze. Univerzita je určena zájemcům o studium starších 50 let a pro držitele ZTP. Náplní letního semestru bude téma - LIDSKÉ ZDRAVÍ. Zahájení výuky proběhne ve čtvrtek 22. února 2018 v 10:00. Společná výuka bude probíhat jednou za 14 dní. Kurz obsahuje celkem šest výukových video přednášek. Přihlásit se mohou jak stávající, tak i noví studenti.

CENA KURZU: 450 Kč

PŘÍHLÁŠKY: jsou Vám k dispozici v Expozici času.

Divadelní klub při MKZ

Divadelní klub

Kontaktní osoba: Divadelní Klub – paní Tomečková – telefon: 739 513 494

Read Me - Zažij knihu

O co v soutěži půjde? Hra Read Me se zaměří na děti do patnácti let – na čtenáře, kteří hledají tipy na zajímavé knížky a čtením přímo žijí, ale zároveň i na ty, pro které čtení není velkou zábavou, ale chtěli by zjistit, co je na knihách vlastně zajímavého. Celá soutěž je kompletně zdarma.

Po loňských úspěších (desítky aktivně hrajících účastníků, kteří s nadšením plnili úkoly doma i venku a posílali o nich úžasné zprávy s fotografiemi) jsme se rozhodli soutěž zopakovat, samozřejmě s dalšími knihami. Potrvá čtrnáct dní, systém je opět stejný:

Každý den od 17. do 30. září 2016 vyjde na webu iklubovna.cz/zony/read-me a na facebooku soutěže www.facebook.com/zazijknihu nový úkol, na jehož splnění mají hráči právě dvacet čtyři hodin. Všechny z úkolů budou motivovány různými knihami a hráči si vždy prostřednictvím úkolu vyzkouší nějakou konkrétní situaci, kterou postavy z knihy zažily. Není nutné mít knihu přečtenou, s každým zadáním úkolu také vyjde krátká recenze knihy. Za splněné úkoly budou získávat body, jejichž součet určí na konci hry pořadí účastníků. Hlavní cenou pro nejlepšího hráče je elektronická čtečka knih, následují hlavně knihy, ale i komixy, deskové hry…

Soutěž pořádá Sdružení přátel Jaroslava Foglara (více informací na stránkách iklubovna.cz), které se podobným projektům věnuje již od roku 1990 a po skončení hry Read Me opět nabídne účastníkům další navazující možnosti smysluplného trávení volného času, například v podobě dlouhodobé hry, jejíž hlavní cenou bude bezplatná účast na navazujícím táboře.

rm2

Fotokronika Šternbersko

26. dubna v 17:00 hodin se v novém Kulturní domě ve Šternberku uskuteční beseda pro milovníky fotografie a historie - FOTOKRONIKA ŠTERNBERSKA.Tak neváhejte a přijďte nahlédnout do archivů a vzpomínek na toto krásné město.

Pozvánka na akce

Spolupracujeme

og logo

Copyright © 2014 MKZ Šternberk. Všechna práva vyhrazena.