Aktuality

Aktuality

FILMOVÉ PROMÍTÁNÍ: BÁBA Z LEDU (ČR)

Po setkání s otužilcem Broňou (P. Novým) začíná ovdovělá Hana (Z. Kronerová) pozvolna měnit svůj stereotypní život, který se doposud točil výhradně kolem jejich synů (M. Danielem a V. Neužilem), snach (P. Špalkové, T. Vilhelmové) a vnoučat. Zatímco šedesátnice Hana prožívá love story, tradiční víkendové obědy v rodinné vile ztrácejí na idyličnosti a postupně vyplouvá na povrch, že každý z hrdinů má nějaké tajemství.

Hančiným nečekaným spojence se stává vnuk Ivánek, který si zamiluje nejen svérázného Broňu, ale i jeho slepici Adélu a otužileckou komunitu na břehu Vltavy. Příběh rozkrývající nelehké vztahy mezi třemi generacemi přináší naději, že život lze vzít do vlastních rukou v jakémkoliv věku. 

28. 11. 2017 FILMOVÉ PROMÍTÁNÍ: Bába z ledu (ČR)

KDE: KULTURNÍ DŮM

Promítání pro seniory 10:00 hod

Vstupné: 50 Kč

CESTOVATELSKÁ PŘEDNÁŠKA - Radomír Čížek

Šumperský cyklocestovatel Radomír Čížek se v dubnu 2016 vydal sám na kole napříč Balkánským poloostrovem. Během svého dlouhého putování z Atén do Budapešti nakonec našlapal úctyhodných 1700 km přes Řecko, Albánii, Černou horu, Chorvatsko, Bosnu a Maďarsko. Vyprávět bude o svých zážitcích, o přírodních krásách regionu, o životě místních obyvatel i o tom, jak se zbavil strachu z lidí a zahodil spoustu předsudků. K tomu divákům přiblíží, jaké slasti a strasti přináší život dobrodruha na kole. 

21. 11. 2017 CESTOVATELSKÁ PŘEDNÁŠKA - Radomír Čížek: Na mámině kole napříč Balkánem

KDE: EXPOZICE ČASU

ČAS: 18:00 hod

Vstupné: 80 Kč

I. PODVEČER S HUDBOU – STUPKOVO KVARTETO

Srdečně Vás zveme na zahajovací koncert Podvečerů s hudbou. Sérii čtyř koncertů zahájí Stupkovo kvarteto, které působí v olomouckém regionu od roku 1981. Absolvovalo na 450 koncertů a na svém kontě má několik zahraničních zájezdů (SRN) a nahrávky v ČRo Olomouc. Za úspěšnou činnost v ROCE HUDBY 2014 soubor obdržel Cenu Olomouckého kraje za výjimečný počin. Kvarteto nastudovalo například norského skladatele Christiana Sindinga. Složení souboru je následující: Vladimír Žůrek a Martina Fisherová – housle, Jiří Kobza – viola, David Kostrhon – violoncell, spoluúčinkuje: Marek Fisher – klavír. Na programu je Josef Haydn, Stanislav Vrbík a Christian Sinding.

22. 11. 2017 I. PODVEČER S HUDBOU – STUPKOVO KVARTETO

KDE: koncertní sál ZUŠ

ČAS: 18:00 hod

Vstupné: 70 Kč

Pro studenty ZUŠ vstupné ZDARMA!

FILMOVÉ PROMÍTÁNÍ: PĚKNĚ BLBĚ (USA)

Přijďte se přesvědčit, ž skutečná láska dokáže překonat všechny překážky. O tom vypráví chytrá romantická komedie z produkce Judda Apatowa. Ponořte se do skutečného příběhu populárního amerického komika, který ve filmu hraje sám sebe. Diváci na festivalu v Sundance si ho doslova zamilovali a kritici o něm hovoří jako o nejvtipnější love story letošního roku.

Příběh vypráví o Kumailovi stand-up komikovi, příležitostném řidiči Uberu a největším fanouškovi Akta X. Emili studuje psychologii, má skvělý smysl pro humor a rozhodně se teď nechce vázat. Alespoň do chvíle, než vyrazí na večer stand-up komiků. Duchapřítomný Kumail Emily okamžitě padne do oka, a i když oba tvrdí opak, brzy je jasné, že nepůjde jen o záležitost na jednu noc. Nadějně rozvíjející se vztah ale naruší záhadná nemoc, která Emily uvrhne do umělého spánku. Teprve v nemocnici se potkává Kumail s jejími svéráznými rodiči, kteří se přes počáteční nedůvěru s Kamailem postupně sbližují, což generuje řadu zábavných situací.

28. 11. 2017 FILMOVÉ PROMÍTÁNÍ:   PĚKNĚ BLBĚ (USA)

KDE: KULTURNÍ DŮM

Promítání pro veřejnost 19:00 hod

Vstupné: 80 Kč

KREATIVNÍ TVOŘENÍ

Městská kulturní zařízení srdečně zvou na zahájení výstavy pod názvem „Kreativní tvoření“, která přiblíží tvorbu pana Jardy Šabatky a spol. Těšit se můžete na prezentaci skleněných vitráží a zdobených zrcadel vyráběných tzv. fúzováním, což je technika používaná pro spékání a tvarování skla za pomoci vysokých teplot. Dále se můžete těšit na ručně vyráběná mýdla a svíčky.

kreativní semináře k výstavě:

22.11.2017 v 17 hodin: výroba skleněných artefaktů

29.11.2017 v 17 hodin: výroba svíček

13.12.2017 v 17 hodin:  výroba mýdla

 Výstava potrvá do 22.12.2017.

KDE: EXPOZICE ČASU

listopad - prosinec

Vstupné: 15 Kč

PROJECT NO. 1

Rádi bychom pozvali všechny milovníky umění na výstavu fotografií a obrazů. 
Project No. 1 vznikl za jediným účelem: Podpořit talentované umělce v jejich kulturní tvorbě. Můžete se tedy těšit na různé techniky a úhly pohledů tvoření jejich práce. Projekt vznikl z iniciativy společnosti Kulturního klubu ČR & Databáze talentů, MKZ Šternberka, Marka Hnily a v neposlední řadě talentovaných umělců České republiky. Všichni jste srdečně zváni.

PROJECT NO. 1 – Výstava fotografií a obrazů

KDE: KULTURNÍ Dům

listopad - prosinec

LITERÁRNÍ VEČER PALAU

Městská knihovna Šternberk a Český červený kříž zve všechny příznivce a nadšence cestování na přednášku PALAU. Hostem bude MUDr. Petra Vladyková, která se zaměří na exotické souostroví v Tichém oceánu mezi Japonskem a Papou-Novou Quinejí.

CESTOVATELSKÁ PŘEDNÁŠKA

KDE: MĚSTSKÁ KNIHOVNA

ČAS: 17:00

Vstupné: zdarma

Proměny 2017

Dejte hlas Šternberku v soutěži Má vlast cestami proměn - máme přihlášenu proměnu Kulturního domu, děkujeme.

http://cestamipromen.cz/promeny-2017/597

Kulturní dům ve Šternberku vznikl úpravou areálu Městských kulturních zařízení na křižovatce Masarykovy a Krampolovy ulice. Komplex se sestává ze tří objektů, které jsou propojeny a tvoří jeden celek. Objekt „A“ ze 70. let 20. stol. sloužil jako pobočka městské knihovny s malým koncertním sálem. Objekt „B“, ve kterém se nachází restaurace a oddělení městské knihovny, je kulturní památkou s datací 1905. V objektu „C“, postaveném na místě původního sálu Dělnického domu, se nacházel velký a malý sál. Stav zázemí a sálů v těchto budovách však neodpovídal současným požadavkům. Technické vybavení sálů bylo nefunkční nebo zcela chybělo.

 

Číst dál...

NOVINKA - Univerzita třetího věku

ZA PŘÍTOMNOSTI LEKTORŮ UNIVERZITY PALACKÉHO 

V letošním akademickém roce máte poprvé možnost vyzkoušet U3V pod záštitou Univerzity Palackého v Olomouci. Studenti se mohou těšit na kapacty v oboru, přednášet budou profesoři či docenti UPOL. Studium je určeno všem uchazečům nad 50 let. Zimní semestr studenti zahájí tématem - PSYCHOLOGIE pod odborným vedením PhDr. Naděždy Špatenkové, Ph.D. Výuka bude probíhat jednou za 14 dní v Expozici času. Semestr bude zahájen 7. září. 2017 v 13:00

CENA KURZU: 700 Kč.

Přihlášky jsou Vám k dispozici na Expozici času.

POZOR: POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA. Termín odevzdání přihlášek do 31. srpna 2017!!!

VIRTUÁLNÍ UNIVERZITA TŘETÍHO VĚKU

Expozice času bude opět místem konání dalšího běhu virtuální univerzity pod hlavičkou  České zemědělské univerzity v Praze. Univerzita je určena zájemcům o studium starších 55 let a pro držitele ZTP. Náplní zimního semestru bude téma - Osobní finance. Zahájení výuky proběhne v pátek 6. října 2017 v 10:00. Společná výuka bude probíhat jednou za 14 dní. Kurz obsahuje celkem šest výukových video přednášek. Přihlásit se mohou jak stávající, tak i noví studenti.

CENA KURZU: 450 Kč

PŘÍHLÁŠKY: jsou Vám k dispozici v Expozici času.

Pozvánka na akce

Copyright © 2014 MKZ Šternberk. Všechna práva vyhrazena.