Aktuality

Všechny sály Expozice času mají QR kódy

Expozice času ve Šternberku přišla v těchto dnech s novinkou, která má přinést podstatně větší komfort pro její návštěvníky. Především pak pro ty, kteří jsou vybavení tzv. „chytrými“ telefony, tablety a podobnou moderní technikou. Všechny sály i foyer unikátního muzea času a vesmíru nyní zdobí QR kódy, pomocí nichž si návštěvníci mohou stáhnout podrobné informace k celé prohlídkové trase včetně ukázkových fotografií.
 
QR (Quick Response) kód je prostředek pro automatizovaný sběr dat a slouží k zakódování velkého množství údajů. S jeho pomocí se majitelé moderních komunikačních prostředků mohou například propojit s webovou prezentací a dostat se tak k textovým, obrazovým či zvukovým informacím, které je právě zajímají.
Stejně tak fungují také QR kódy rozmístěné ve foyer a všech deseti sálech šternberské Expozice času. „Každý návštěvník se po jejich načtení dostane k textu, který jej poutavou formou provede po celé naší prohlídkové trase. Texty se snaží přinést důležité a zajímavé informace, zároveň však být dostatečně stručné a kompaktní, aby návštěvníka nenudily. Doplňují je také fotografie z jednotlivých sálů, takže se návštěvníci mohou doma pochlubit, kde to vlastně byli, a pozvat do šternberského muzea i své blízké,“ uvedl Adam Fritscher z Expozice času, podle nějž je samozřejmostí rovněž vybavení celé prohlídkové trasy bezplatnou wi-fi sítí pro větší komfort návštěvníků.
Celá expoziční novinka přitom do budoucna nabízí další možnosti. „Určitě nechceme zůstat jen u současné podoby. Tím, co bychom zcela jistě chtěli realizovat, jsou například překlady průvodcovských textů do cizích jazyků,“ nastínil další plány Expozice času s moderními QR kódy Fritscher.

Pozvánka na akce

 • FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ

  Kde: Kulturní dům

  Od 1. 5. 2017 do 1. 9. 2017

  Soutěžní fotografie zasílejte na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   

   
 • MY TŘI

  KDE: Kulturní dům

  KDY: 10. 6. 2017 ve 14:00

  VSTUPNÉ: ZDARMA

  Výstava potrvá do konce srpna.

   

   
 • Historické kočárky - vernisáž

  KDE: Expozice času

  KDY: 28. 6. 2017

  Výstava potrvá do října.

   

   
 • Tábory - Vzhůru za draky

  KDE: Expozice času

  KDY: 24. 7. - 28. 7. 2017

  CENA: 1 200 Kč

   

 • Tábory - Cestování časem II.

  KDE: Expozice času

  KDY: 7. 8. - 11. 8. 2017

  CENA: 1 200 Kč

Copyright © 2014 MKZ Šternberk. Všechna práva vyhrazena.