Aktuality

NABÍDKA LETNÍCH PŘÍMĚSTSKÝCH TÁBORŮ:

PO STOPÁCH PŘÍRODY

Cena 1 200 Kč

Termín: 23. až 27. července

KDE: Expozice času

I letos se v Expozici času můžete těšit na letní příměstský tábor. Díky uplynulým táborům již víme, jak vypadá svět Harryho Pottera a také jsme našli poslední existující dračí vejce.

Letos bychom se chtěli více zaměřit na svět kolem nás. Seznámit se s Matkou přírodou. Zjistit, co kolem nás roste za květiny, stromy, jaká zvířata tu žijí,... Určitě u toho zažijeme zase plno zábavy.

Přihlášky přijímáme již od dnešního dne. Ty naleznete přímo v Expozici času nebo je můžeme na vyžádání zaslat na e-mail.

Více informací na tel. čísle 730 191 120 nebo na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">

CESTOVÁNÍ ČASEM III.

Cena 1 200 Kč

Termín: 20. až 24. srpna

KDE: Expozice času

Jak už bývá u nás v Expozici času ve Šternberku zvykem, i letos pořádáme letní příměstské tábory.

Tábor s názvem Cestování časem III., jak už vyplývá z názvu, je již třetí tábor s tímto tématem. V loňském roce jsme zachraňovali Expozici času před jejím zavřením. Co bude náplní toho letošního? To se nechte překvapit. Ale zaručeně se nudit nebudete.

Přihlášky přijímáme již od dnešního dne. Ty naleznete přímo v Expozici času nebo je můžeme na vyžádání zaslat na e-mail.

Více informací na tel. čísle 730 191 120 nebo na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

VĚRA SOSNAROVÁ: PŘEŽILA JSEM GULAG

KDE: KULTURNÍ DŮM

KDY: 27. 4. 2018 V 17:30

Česká křesťanská akademie MS Šternberk zve na mimořádné setkání s mimořádnou ženou

Příběh ženy, která přežila gulag.

Autentický příběh Češky Věry Sosnarové zavlečené do sovětských gulagů.

OD-RAZY BESEDA S KAMILOU LENERTOVOU

KDE: KULTURNÍ DŮM

KDY: 26. 4. 2018 V 18:00

Zveme vás na doprovodnou besedu výstavy Od-razy absolventů 1. ZŠ Svatoplukova ve Šternberku. Výstava probíhá do konce dubna v horním sále MKZ. Kamila Lenertová je absolventkou Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti, nyní studuje na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě.

POHÁDKOVÁ NEDĚLE – CESTA ZA KRÁLEM TROLLŮ

KDE: KULTURNÍ DŮM

KDY: 22. 4. 2018 od 14:00

VSTUPNÉ: 50 Kč (děti, senioři) / 80 Kč ostatní

Zveme vás na první pohádkovou neděli připravenou speciálně pro vás a vaše nejmenší. Budeme promítat snímek Cesta za králem troll.

Že jsou trollové jen malé roztomilé bytůstky? Ani nápad! Král trollů je zlověstný a hrozivý obr z hor, který dříme ve své jeskyni a čeká na to, až se některá z princezen do svých osmnáctých narozenin nestihne provdat, aby ji mohl lapit a sníst. Espen je nejmladší ze tří synů chudého farmáře. A je asi jen náhoda, že právě on v lese potkal princeznu Kristin, která je na útěku ze svého rodného hradu. Kristin je totiž pořádně tvrdohlavá, nevěří na staré báchorky o Králi trollů a hlavně si nechce vzít namyšleného prince Frederika. Den před svými osmnáctými narozeninami tedy dává přednost cestě do neznáma. Zanedlouho však zjistí, že ty povídačky o trollech jsou pravdivé.

VERNISÁŽ ŠTERNBERSKÉ ODRAZY – MLADÍ TVŮRCI NA PŮDĚ MKZ

KDE: KULTURNÍ DŮM

KDY: do dubna 2018 

Po skvělé fotografické výstavě Osobnosti Antonína Gerži st. se v březnu můžeme těšit na další inspirativní výstavu. V sále MKZ se uskuteční vernisáž výtvarných prací dvanácti absolventů ZŠ Svatoplukova ve Šternberku. Bývalí žáci, kteří v současné době studují na nejrůznějších výtvarných školách, představí za hudebního doprovodu neméně talentovaných spolužáků, své úplně první či nejnovější obrazy, grafiky, videa, fotografie i užitou tvorbu. Výstava, jež nese příznačný název ODRAZY, si klade za cíl nejen přiblížit, zmapovat a odstartovat práci mladých autorů, ale také, v rámci vernisáže, otevřít prostor pro setkání napříč generacemi. Výstavu můžete v prostorách MKZ navštívit do konce dubna.

Spolupracujeme

og logo

Copyright © 2014 MKZ Šternberk. Všechna práva vyhrazena.