Aktuality

BESEDA: 100 LET OD NAROZENÍ DOC. STANISLAVA SEDLÁČKA


Vzpomínkový podvečer na Stanislava Sedláčka – pedagoga místního gymnázia, docenta filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, latiníka, řečtináře, historika, lyžaře, tenistu, volejbalistu, orientačního běžce, cestovatele, lektora,…, všestranného renezančního člověka.


 

PROMÍTÁNÍ PRO VEŘEJNOST


Český film oceněný Českým lvem. Neuvěřitelný a pravdivý příběh rozporuplné osoby Zdeňka Tomana, šéfa naší zahraniční rozvědky, který významně ovlivnil vývoj v poválečném Československu, bezskrupulózního obchodníka s obrovskou mocí a zásadním úkolem. Sehnat peníze, které komunistům vyhrají volby. Režisér Ondřej Trojan přináší na plátno nejen napínavý thriller, ale i co nejvěrnější dobovou rekonstrukci skutečných událostí opírající se o nezvratná archivní a očitá svědectví.


 

Mezinárodní den dětí


Každé dítko si rádo hraje. Nebylo by skvělé, aby se právě díky hře zároveň vzdělávalo? Mezinárodní den dětí v Expozici času bude plný barev, soutěží, úkolů, dílniček, balónků, odměn, …  Všeho, co mají děti rády, takže si ani nevšimnou, že se zároveň učí. Děti budou mít po celý den vstupné zdarma. Neváhejte a 1.6. přijďte k nám do muzea.


 

Promítání pro družiny: ESA Z PRALESA


Francouzský animovaný film. Maurice sice vypadá jako obyčejný tučňák, ale uvnitř jeho hrudi bije statečné srdce tygra. Však byl také vychován hrdou tygřicí. Maurice se touží stát nejlepším kung-fu mistrem na světě. To nebude vůbec snadné, protože vyniká spíše neohrabaností a nemotorností, ale také obrovským odhodláním…


 

promítání pro veřejnost: DVĚ NEVĚSTY A JEDNA SVATBA


Česká filmová komedie s Evou Holubovou, Bobem Kleplem, Annou Polívkovou, Jaroslavem Pleslem. Marie je typická městská singl. Pracuje sice jako úspěšná televizní moderátorka, ale ve vztazích má dar přitahovat samé blbce. Naopak její sestra Karolína už toho pravého našla a plánuje svatbu...


 

pohádková neděle: ČERTÍ BRKO


Česká rodinná pohádka pro děti i pro dospělé s Ondřejem Vetchým, Janem Cinou a Juditou Bardos. Příběh nás zavede do městečka Pytlov na úpatí kopce Pervidle. Místní, kteří tu žijí běžným životem řemeslníků nebo sedláků možná ani netuší, že všechny jejich přestupky a nepravosti jsou pečlivě monitorovány místní pekelnou pobočkou. Hříchy zapisuje spravedlivě a neomylně kouzelné Čertí brko … .


 

koncert: EVA a VAŠEK


Repertoár Evy a Vaška se skládá většinou ze starších převzatých hudebních hitů ve stylu lidové písně, dechovky, country, beatu, pop music, trampských písní, šlágrů 50., 60. a 70. let minulého století a veškeré další hudby, která v českém prostředí zlidověla a kterou si čas od času zazpívají všechny generace.  

Pozvánka na akce

Spolupracujeme

og logo

Copyright © 2014-2019 MKZ Šternberk. Všechna práva vyhrazena.