Aktuality

Zahajovací koncert podzimní části Podvečerů s hudbou

 

 

Sobota 14.9.2019, 19.00 hodin v Komorním sále Kulturního domu Šternberk

Pozvánka na zahajovací koncert podzimní části Podvečerů s hudbou

Ivan Ženatý (housle) a Martin Kasík (klavír)

Odborná kritika, posluchači i hudební kolegové označují Ivana Ženatého za nejvýznamnějšího českého houslistu současnosti. Houslový virtuos opakovaně hostuje se slavnými mezinárodními tělesy po celém světě. Velkou pozornost vzbuzují také jeho sólové a komorní projekty. Svým mimořádně bohatým repertoárem zahrnujícím přes padesát houslových koncertů oslovuje široké publikum, aniž by na okamžik opustil svět klasické hudby. Kromě samozřejmé technické perfekce bývá oceňován jeho vkus pro styl a podmanivá krása tónu.

Martin Kasík se věnuje klavírní hře od 4 let. Studoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a AMU v Praze. Je vítězem mnoha domácích i mezinárodních soutěží. Koncertoval v řadě prestižních koncertních sálů Evropy, Spojených států amerických, Japonska, Tchaj-wanu, Singapuru. Pravidelně spolupracuje s Českou filharmonií a Symfonickým orchestrem hl. města Prahy FOK. Je prezidentem Chopinova festivalu v Mariánských lázních, vyučuje na pražské konzervatoři a jako pedagog působí rovněž na Akademii múzických umění v Praze.

Program koncertu:

Jiří Gemrot (1957):  Smuteční hudba pro housle a klavír
(věnováno Ivanu Ženatému) Josef Bohuslav Foerster (1859-1951): Balada pro housle a klavír, op.92  Bohuslav Martinů (1890-1959):  Sonáta C dur pro housle a klavír
Allegretto quasi Moderato
Scherzo - Largo. Presto
Largo
Allegro

 


Vstupné: 130,- Kč (Zakoupíte na koncertě v Kulturním  domě ve Šternberku, Masarykova 20.)

Před koncertem bude také možné zakoupit zvýhodněné předplatné na novou sezónu Podvečerů s hudbou, což pro sedm koncertních večerů činí 750 Kč a snížené (děti a mládež, senioři) 450 Kč.

 

Na co se v sezóně podzim 2019 – jaro 2020 dále můžete těšit?

Dechové trio Aperto, Wihanovo kvarteto, Matěj a Štěpán Rakovi, Jiří Pazour (klavír) a z Listiny mladých Slavic trio (hoboj, klarinet a fagot) nebo Walter Hofbauer (trubka).                                                                                                           

Termíny koncertů se právě dojednávají, naší snahou je zajistit nedělní večery se začátky v 18 hodin.

Pozvánka na akce

Spolupracujeme

og logo

Copyright © 2014-2019 MKZ Šternberk. Všechna práva vyhrazena.