Aktuality

EXPEDICE BORNEO

 

 

bor 180702 2303 1000pxbor 180712 1792 1840px

 

úterý 3. března 2020 v 19.00 hodin v Kulturním domě Šternberk

EXPEDICE BORNEO

OSTROV LOVCŮ LEBEK, NOSATÝCH OPIC A SLONÍCH TRPASLÍKŮ

 

Pásmo z deštného pralesa plného zvířat, nečekaných objevů, neobvyklých setkání s domorodci, se spoustou veselých a napínavých příběhů, u kterých až mrazí

 

V pásmu procestujeme úžasný OSTROV BORNEO. Budeme brouzdat rušnými přístavy, ochutnáme pečené ryby. Město Kuching nás překvapí moderním mostem.

Uchvátí nás prales, vegetace, obrovský květ raflézie, létající veverky a lemuři, létající žáby, medvědi malajští, orangutanI, nosaté a břichaté opice Kahau, opice makakové, mrňavý okatý nártoun, jedovatý savec Lori, jedovatí hadi škrtiči.

Vydáme se do vesnice lovců lebek. Nejobávanějším kmenem jsou Iban, kteří žijí v dlouhých dřevěných domech. Tetování na kůži starého muže je svědectvím nedávných krvavých výprav.

Uvidíme tradiční tance, uslyšíme moderní i orientální hudbu. Budeme šnorchlovat s rybičkou Nemo, spatříme vzácné delfíny Orcely, ryby Lezce žijící na suchu a bahenní sopky.

Na řece Kinabatangan najdeme vzácné malé slony bornejské, ulovíme krokodýla. Jeskyně Gomantong Cave je plná švábů, stonožek, netopýrů a rorýsů.

Vydáme se za mořskými cikány, kteří žijí na moři v dřevěných chatrčích na kůlech. S kmenem Bajau se nám moc líbilo, a tak naše video za Mořskými piráty potrvá celých sedm minut.

 

Vstupné 120 Kč na místě

 

 

 

 

 

Pozvánka na akce

Spolupracujeme

og logo

Copyright © 2014-2019 MKZ Šternberk. Všechna práva vyhrazena.