Aktuality

IMUNITA – základ našeho zdraví


Městská knihovna Šternberk Vás zve na přednášku Imunita- základ našeho zdraví.
Na přednášce se dozvíte, které tělní orgány reagují na oslabení imunity, jak se to projevuje, navenek, kterými bylinkami můžeme imunitu posílit, jakými jednoduchými kroky upevníme náš imunitní systém. Průvodcem Vašim zdravím bude Dagmar Landová.


 

MUZIKOTERAPIE


I v dubnu se zkušená lektorka Jana Vysoudilová těší na společně strávené dvě hodiny příjemného uvolnění a relaxace s vámi a léčivými nástroji. Opět vám bude předávat energii prostřednictvím libých zvuků, kdy zapomenete na všední starosti a potopíte se do světa hudby. Nezapomeňte si s sebou vzít karimatku, polštářek a deku. Těšíme se na Vás.


 

VELIKONOČNÍ DÍLNIČKY


Jak již bývá v Expozici času zvykem, i letos máme pro Vás připravené velikonoční dílničky. Přijďte si vyrobit výzdobu, která Vám rozveselí Váš byt, nebo velikonoční přáníčka, které můžete poslat svým blízkým. Tentokrát si u nás můžete nazdobit i vajíčka různými technikami. Vajíčka si ale musíte donést sami. Zbylý veškerý materiál bude pro Vás nachystán v ceně akce. Přijďte 6. dubna a vše budete mít s předstihem nachystáno a velikonoční shon vás mine velkým obloukem. Těšíme se na vás. 


 

RELAXAČNÍ CVIČENÍ PROTI STRESU


Máte práce nad hlavu? Toužíte uklidnit Vaši rozbouřenou mysl? Nadechněte se a poznejte sílu okamžiku. Zvládněte svou úzkost, starosti a vztek. Vše se naučíte na přednášce zvládat a odnesete praktické návody na individuální cvičení. 


 

DEN LETECTVÍ A KOSMONAUTIKY - ZÁBAVNÁ STANOVIŠTĚ


Jak probíhala mise Apolla 11? Proč Apollo 13 na Měsíc nedoletělo? Co vše můžeme spatřit ve vesmíru? Co je to odvrácená strana měsíce? Jaká je gravitační síla na jiných planetách? Nejen na tyto otázky získáte 12.4. odpověď. Na 12.4. totiž připadá Mezinárodní den letectví a kosmonautiky. Přijďte ho oslavit k nám do Expozice času. Budou na vás čekat zábavná stanoviště, hry, fotokoutek a výtvarné dílničky. Podrobný rozpis všech aktivit naleznete na našich facebookových stránkách. Těšíme se na vás.


 

Podvečery s hudbou 2019


 Komorní sál Kulturního domu, Masarykova 20,   neděle 18 hodin  
   
Miroslav Ambroš a Zuzana Ambrošová, housle a klavír 14.4.2019
Smetanovo trio   5.5.2019
Marek Jerie, violoncello + doprovod 19.5.2019

 

MEZINÁRODNÍ DEN PAMÁTEK A HISTORICKÝCH SÍDEL


V rámci Mezinárodního dne památek a historických sídel můžete během prohlídky Expozice času vyzkoušet své znalosti historických objektů na zábavných stanovištích a navíc vás jistě potěší i zlevněné vstupné. Těšíme se na vaši návštěvu.


 

Výstava: Pavla a Jaroslav Lounovi a Věra Struhárová


Výstava v Kulturním domě spojená s charitativní akcí na podporu obnovy Azylového domu v Dalově

V komorním sále Kulturního domu můžete  do 18. dubna 2019 navštívit výstavu obrazů a fotografií.  Paní Věra Struhárová se rozhodla podpořit obnovu azylového domu v Dalově, který poničil požár na konci února a je v současnosti mimo provoz.  Vystavené autorčiny fotografie si můžete rezervovat a částka, kterou se za fotografie rozhodnete věnovat, bude poskytnuta na zprovoznění domu pro rodiče v nouzi.   


 

výstava fotografií - Balkánské střípky


Výstava fotografií pana Antonína Gerži st. je inspirována Balkánem, krajem slunce, moře, rázovité architektury. Starobylá města se spletí úzkých a křivolakých uliček, zálivy zařezávající se do strmých svahů, malebná horská krajina s množstvím jezer, to vše vám nabídne naše výstava.


 

BESEDA JAK ŽÍT VE STÁŘÍ


Přednáška zkušené paní doktorky Kataríny Hrochové v rámci cyklu knihovnických aktivit. Pohyb, výživa, jasná mysl, … . Co všechno potřebujeme sladit pro náš spokojený život v seniorském věku.


 

Pozvánka na akce

Spolupracujeme

og logo

Copyright © 2014-2019 MKZ Šternberk. Všechna práva vyhrazena.