Aktuality

Podvečery s hudbou

Pro všechny milovníky klasické hudby připravila Městská kulturní zařízení, ve spolupráci s městem Šternberk a Základní uměleckou školou Šternberk cyklus s názvem Podvečery s hudbou. Koncerty se budou konat každý měsíc v Kulturním domě, zahajovací koncert zazní v neděli 27. ledna od 18. hodin. Představí se na něm dětský sbor Kantiléna.

Pro příznivce klasické hudby je připravena zvýhodněná abonentní vstupenka na 5 koncertů cyklu Podvečerů s hudbou z nabídky „Jaro 2019“, prodej rovněž v Kulturním domě (pozn. abonentka neplatí na zahajovací koncert Kantilény!). ABO základní: 400 Kč, snížená 65+/-26 (po předložení dokladu k ověření věku): 200 Kč, ABO jsou přenosné.

Běžné vstupné/koncert 130 Kč

 

A jaký bude  program? V první části koncertu zazní skladby Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Sergeje Rachmaninova nebo Bohuslava Martinů. Po přestávce si návštevníci budou moci poslechnout známé lidovky, ale také písně od Billyho Joela (Lullabye) nebo Beatles (Michelle). Kromě již zmíněného sboru dětí a mládeže při Filharmónii Brno Kantiléna se představí ještě Jiří Klecker (housle), Marek Paľa (klavír) a sbormistři Jakub Klecker a Michal Jančík.

Pěvecký sbor Kantiléna účinkoval na více než 1500 koncertech, v 17 evropských zemích, ale také v Kanadě, USA, Japonsku nebo Rusku. Dvousetttisícovému shromáždění věřících zpívala Kantiléna na mši, kterou celebroval v Praze při své návštěvě České republiky Jan Pavel II. V roce 2008 Kantiléna vybojovala dvě zlaté medaile na Světové sborové olympiádě. Na projektu Podvečery s hudbou spolupracuje rovněž Základní umělecká škola Šternberk: nejen tím, že vybírá jednotlivé interprety, ale na některých koncertech žáci školy přímo účinkují. V únoru se můžete těšit na cembalové vystoupení Martina a Jany Hrochových; v dalších měsících se potom představí Petrof piano trio, Smetanovo trio či Miroslav Ambroš se Zuzanou Ambrošovou, kteří zahrají na housle a klavír. 

Pozvánka na akce

 • Přehled akcí

  Banner intro

   
 • Výstava: Balkánské střípky

  KDE: Kulturní dům

  KDY: červen - červenec

   
 • Kino: ŽENY v BĚHU

  KDE: Kulturní dům 

  KDY: 3.7.2019  od 10.00 hod.

                             od 19.00 hod.

  VSTUPNÉ: 90 Kč / 60 Kč

   
 • Kino: SKLENĚNÝ POKOJ

  KDE: Kulturní dům 

  KDY: 10.7.2019  od 10.00 hod.

                             od 19.00 hod.

  VSTUPNÉ: 80 Kč / 50 Kč

   
 • Kino: LOVEní

  KDE: Kulturní dům 

  KDY: 17.7.2019  od 10.00 hod.

                             od 19.00 hod.

  VSTUPNÉ: 80 Kč / 50 Kč

Spolupracujeme

og logo

Copyright © 2014-2019 MKZ Šternberk. Všechna práva vyhrazena.