Knihovna na strnky

Nové knihy

 

DISNEY

dobrou_nocDobrou noc, Dupíku

Pro nejmenší

Leporelo pro nejmenší na dobrou noc s roztomilými zajíčky.

 

 

 

FRIEDRICH, Joachim

4_a_plavkyČtyři a půl kamaráda a matikářovy plavky

Od 9 let

Nejen že učitel na matematiku ztratil při skoku z třímetrového můstku plavky. Z parkoviště před školou navíc kdosi ukradl auto. A ke všemu ještě patřilo policajtovi Kalle ovšem nezapochybuje ani okamžik: Veškeré stopy vedou k jednomu z učitelů! A Kallova detektivní kancelář se pouští do pátrání. Přitom však narazí na vskutku prapodivnou stopu.

 

 

MEADOWS, Daisy

vnonVánoční víla Cesmínka

Od 6 let

Vánoční víla Cesmínka se tolik snažila dodat letošním Vánocům lesk, ale zlomyslný Servác Mráz ukradl Santa Clausovy saně plné dárků. Bez saní hrozí, že Vánoce budou zkažené. Královna víl znovu zavolá do Pohádkové říše na pomoc Ráchel a Kristýnu, aby Cesmínce pomohly saně najít. Podaří se jim zachránit Vánoce?

 

 

MEADOWS, Daisy

olivkaOlivka, zelená víla

Od 6 let

Ráchel a Kristýna, které jsou na prázdninách na Dešťovém ostrově, už našly červenou vílu Rubínku a oranžovou vílu Klementýnku. Ve třetím a čtvrtém díle musejí najít žlutou vílu Šafránku a zelenou vílu Olivku. Hledání jim však znepříjemňují šotkové Serváce Mráze. Jestlipak se dívky i víly dokážou s těmito zlomyslnými kazisvěty vypořádat?

 

 

ROSS, Tony

malMalá princezna. Já chci trumpetu!

Pro nejmenší

Ve třetí knížce o Malé princezně si můžete přečíst další dvě pohádky: první je o tom, jak Malá princezna sáňkovala, a druhá o tom, jak se učila hrát na trumpetu.

 

 

 

AWDRY, W.

volmeVoláme všechny mašinky!

Od 6 let

Na Sodoru se staví nové letiště, ale parní i dieselové mašinky se hádají, místo aby pracovaly. Když Sodor zasáhne bouře, zdá se, že otevření letiště se bude muset odložit. Dokáže Tomáš přesvědčit parní i dieselové mašinky, aby spolupracovaly a všechno včas opravily?

 

 

 

MEADOWS, Daisy

krystalkaKrystalka, sněhová víla : Víly počasí

Od 6 let

Tak jako je sedm barev duhy, je i sedm druhů počasí a každé z nich ovládá jedna víla pomocí kouzelného pera z ocasu kohouta Kokrháče. V každém příběhu nové sedmidílné série Duhová kouzla musí Ráchel a Kristýna jedno takové pero hledat. Pomoz jim najít všech sedm per, aby se počasí ve Vrbové Lhotě i v Pohádkové říši opět umoudřilo! V Pohádkové říši už mají zase potíže – Servác Mráz ukradl vílám počasí kouzelná pírka a teď sněží v létě! Královna víl naléhavě potřebuje pomoc Ráchel a Kristýny.

 

 

DISNEY

dupk_seDupík se učí tvary

Pro nejmenší

Leporelo s veselými zajíčky pro nejmenší. Dupík a jeho sestřičky si rádi hrají v lese. Jednoho dne si vymyslí novou hru, při které objeví, že věci kolem nich mají různé tvary.

 

 

 

FRIEDRICH, Joachim

4_tkajČtyři a půl kamaráda a štěkající třída

Od 9 let

Další případ Kallovy detektivní kanceláře se tentokrát týká krádeže ve škole.

 

 

 

 

MEADOWS, Daisy

brzaBríza, větrná víla : Víly počasí

Od 6 let

Tak jako je sedm barev duhy, je i sedm druhů počasí a každé z nich ovládá jedna víla pomocí kouzelného pera z ocasu kohouta Kokrháče. V každém příběhu nové sedmidílné série Duhová kouzla musí Ráchel a Kristýna jedno takové pero hledat. Pomoz jim najít všech sedm per, aby se počasí ve Vrbové Lhotě i v Pohádkové říši opět umoudřilo! Víla Bríza přišla o kouzelné větrné pero. Pomohou jí Ráchel a Kristýna pero najít a zajistit klidné počasí pro výstavu ve Vrbové Lhotě?

 

FRIEDRICH, Joachim

4_zachranteČtyři a půl kamaráda extra. Zachraňte buřt!

Od 9 let

Kdo si zamiloval napínavé i ztřeštěné detektivní pátrání slavné čtveřice detektivů Kalla, Ferdy, Štefky a Ředkvičky, stejně tak jako jejich tvrdohlavého pejska Sedmikráska, toho jistě potěší nová knížka z této řady. Předchází totiž celé sérii a vypráví osudy Sedmikráska předtím, než se stal "polovičním" členem Kallovy detektivní kanceláře. Sedmikrásek byl smolař odjakživa, a tak nedopatřením vyslechl rozhovor dvou drsných hafanů, kteří plánují velkou lumpárnu a teď nebohého Sedmikráska pronásledují po celém městě, aby nic nevyzradil. A ke všemu Sedmikrásek při útěku ztratí svou nejmilejší snídani - nádherný buřt! Nezbývá mu tedy nic jiného, než snídani najít a také zabránit velké loupeži.

 

WILSON, Jacqueline

vzduVzdušné zámky

Od 9 let

Londýn 1876 Hetty Featherová je ještě docela malé miminko, když ji její zoufalá matka odloží do nalezince. V nalezinci je takových dětí mnoho - ale než začne Hetty chodit do školy, musí žít u pěstounské rodiny. Hetty je chudá, ale šťastná. Žije na venkově se svými "bratry" Jemem a Gideonem. Pomáhá na poli a vymýšlí nejrůznější hry. Jednoho dne děti tajně navštíví cirkusové představení a Hetty uchvátí vystoupení krasojezdkyně madame Adeliny a jejích koní. Hettyino štěstí ale ohrozí návrat do nalezince, kde teď vládne velmi přísný režim. V den zlatého jubilea královny Viktorie dostane Hetty opět příležitost vidět madame Adelinu - a možná i najít svou pravou matku.

 

HOROWITZ, Anthony

hororyHorory na dobrou noc 2

Od 12 let

Devět hororových povídek, jejichž hrdiny jsou děti, z pera proslulého britského autora (TV seriály Poirot, Vraždy v Midsomeru, Foylova válka). Zdrojem hrůzy nemusí být jen oživlé mrtvoly, ale i předměty denní potřeby - mobil, výtah či naslouchátko. Svět se mění, strach zůstává. Příběhy jsou v první řadě určeny pro mládež, ale pochutnají si na nich i dospělí díky sugestivní atmosféře, typicky anglickému černému humoru a citacím nebo variacím klasických témat (Stopař - horor s Rutgerem Hauerem, Howard's End - film, Sound of Thunder - Bradburyho povídka). Ty představují jakousi žánrovou třešničku na dortu, a už proto by neměla ani tato druhá sbírka chybět v knihovně žádného milovníka hororu.

 

DISNEY, Walt

zvonilkaZvonilka a ztracený poklad

Od 6 let

Zvonilka se už zabydlela ve Hvězdné roklince mezi vílami z Nezemě a přišel čas svěřit jí důležitý úkol: vyrobit žezlo pro slavnost podzimního úplňku. Zvonilku čekají mnohé nesnáze, ale nakonec uspěje. A navíc pozná, že na světě je něco, co je ještě mnohem důležitější než úspěch a obdiv ostatních: věrný kamarád, který nikdy nezradí.

 

BREZINA, Thomas

lenŠíleně divocí andílci. Andělé se smějí čím dál víc

Od 12 let

Další pokračování  příběhů třináctileté Vicky. Vicky je zamilovaná, o tom už není pochyb. Ale bezvýchodnější láska než ta její patrně neexistuje. Jediná možnost, která jí zbývá, je vzdát se pozemského života a stát se navždy andělem. Chce to ale doopravdy? Vicky, která se jinak nenechá ničím zdolat, je zoufalá. V pravou chvíli potkává anděla v ženské podobě a zdá se, že se konečně našel někdo, kdo její citové zmatky skutečně chápe. Nový anděl ale hraje falešnou hru.

 

HAPKA, Cathy

shrekShrek zvonec a konec : aneb Jak to bylo

Od 6 let

Bylo nebylo, v bažině uprostřed pohádkového lesa žil Shrek se svou manželkou Fionou a třemi malými zlobříky. Protože měl pocit, že jejich život je krapánek až příliš dokonalý, rozhodl se uzavřít dohodu se skřítkem Rampelníkem, aby se stal alespoň na chvíli zase skutečným zlobrem. Jenže ve skřítkově světě si uvědomí, že v něm se s Fionou vůbec nepotkali. Dokáže Shrek vyhrát zpět svou pravou lásku a zachránit své štěstí, než bude pozdě?

 

 

OLDFIELD, Pamela

moroMorová epidemie. Můj příběh

Od 12 let

Píše se rok 1665 a čtrnáctiletá Alice se těší na návrat do Londýna. Mor se však rychle šíří celým městem. Jak dny ubíhají, objevuje se na dveřích stále více domů kříž. Když dostane mor i její teta, musí učinit rozhodnutí, které jí možná změní celý život... Zažijte historii z první ruky s edicí Můj příběh - přečtěte si živé líčení života v určité době.

 

M636

MÜLLER-RIELINGER, Susanne

mal_plemenaMalá plemena psů

Od 9 let

Chovatelství, kynologie, charakteristické znaky plemen, péče o psy a hry.

 

 

 

M5

BALL, Johnny

matemagieMatemagie : bez matematiky ani ránu

Bez měření bychom nebyli schopni navrhovat, konstruovat ani stavět. Nedokázali bychom zkoumat svět, vynalézat a objevovat nové věci a jevy. Kniha provází cestou do minulosti, až k samým počátkům matematiky a měření. Seznámí s matemagiky – učenci, kteří se prostřednictvím magie čísel snažili pochopit svět a objasnit tajemství vesmíru. Příběh dojde až do současnosti a odkryje vynalézavé metody, s jejichž pomocí dnes přicházíme na kloub naprosto všemu. Po přečtení knihy budete umět odpovědět na provokativní otázky autora. Dokážete si zvážit hlavu, aniž byste si ji museli useknout? Víte, proč má většina lidí větší než průměrný počet nohou?

 

KROLUPPEROVÁ, Daniela

josfkvJosífkův pekelný týden

Od 6 let

Rodiče Josífkovi pořád říkají, co má dělat a co naopak nemá. Ale Josífka nebaví stále jen uklízet, psát úkoly, učit se, mýt se a nezapomenout na další protivné věci. A tak když má za úkol napsat vyprávění o své rodině, náležitě si na všechny zákazy a příkazypostěžuje.Netuší ovšem, co tím způsobí! Hned druhý den prožije prapodivné pondělí a úterý není o nic lepší. Josífkovi nastal pekelný týden!

 

WILSON, Jacqueline

zlatZlaté srdce Tracy Beakerové

Od 9 let

Na Skládce, tedy v dětském domově, slaví všichni svátek svatého Valentýna, ale Tracy Beakerové připadají všechna ta přáníčka a dárečky sentimentální a trapná. dokud sama také nedostane dárek!Malý Péťa by s ní totiž rád chodil, a proto se rozhodne, že jí dá velmi drahocenný přívěsek po babičce - zlaté srdce. Tracy je nadšená - musí mít obrovskou cenu! Třeba by ho mohla prodat za spoustu peněz nebo ho vyměnit za něco ještě lepšího!Vymění nakonec zlaté srdce v televizním pořadu pro děti vysílaném živě? A může se stát, že se i Tracy Beakerová zamiluje?To všechno se dozvíte v úsměvném pokračování příběhů u nás již dobře známé hrdinky.

 

BREZINA, Thomas

zhadaZáhada sněžné příšery

Od 9 let

V horském středisku řádí sněžná příšera. Mezi turisty se šíří hrůza a děs. Radost z lyžování vystřídá panika. Kdo se skrývá za bílým přízrakem? Jakmile se parta detektivů vydá po jeho stopách, jeden člen Čtyřky je unesen.

 

 

 

ŠKORPILOVÁ, Klára

smutekSmutek sluší barbínám

Od 12 let

Šestnáctiletou Jindru si zamilujete, jakmile řekne první větu. Je chytrá, vtipná, neutápí se v marných holčičích snech a umí trefně komentovat život kolem sebe...

 

 

 

GROENING, Matt

simpsSimpsonovi. Zuby jektající. Děsiál

Od 12 let

Tak už je tu další Čarodějnický speciál. Od klasických Simpsonů se liší nejen hororovým nádechem, ale i tím, že se na něm podílí lidé mimo simpsonovskou stáj, obvykle komiksové celebrity.

 

 

 

FUERST, James William

maxMax

Od 12 let

Kniha je výpovědí dvanáctiletého Maxe, který své dospívání prožívá jako řešení detektivního případu. Na svůj věk je malý, nemá kamarády ani respekt. Má nálepku průšviháře. Dostává se do péče školního psychologa, který mu jako terapii poradí, aby si začal psát deník, který je dramatickou a hluboce upřímnou zpovědí o světě, jak ho vidí teenager.

 

 

BREZINA, Thomas

kdyKdyž zavyje pes ze záhrobí

Od 9 let

Strašidelná detektivka se známou čtyřkou detektivů – Patti, Dominikem, Erikem a Tinou! Slyšeli jste někdy hrůzné vytí, při kterém stydne krev v žilách? Co třeba v noci? To si prý pes ze záhrobí hledá svou oběť - Takhle horalé varovali děti, aby nevycházely v noci ven z horské chaty. Naše čtyřka detektivů se však nenechá jen tak zastrašit a vydává se po stopách záhadného strašidla. Když však beze stopy zmizí Erik, děti pochopí, že mají co dělat s nebezpečnými zločinci...

 

 

CABOT, Meg

holiHolčičí pravidla : Allie Finklová

Od 9 let

První z řady příběhů o sympatické Allie, která se za nic na světě nechce s rodiči přestěhovat do nového domu, ve kterém očividně straší!

 

 

 

BREZINA, Thomas

kolumbusExpedice Kolumbus - Dinosauři

Od 9 let

Miki a její bratr Tino narazí u lesního jezírka na ohromné stopy. Když se k tomu přidají otřesy země a v lese se mihne podivné zvíře, oba okamžitě napadne: dinosaurus! Ale to přece není možné? Pak se ale praještěr skutečně objeví. Co teď? Děti musí dinosaura zachránit a  přenést ho zpátky do jeho doby. Ještě, že je tady Kolombus, jejich létající badatelská autoloď!  Co je asi čeká? Připrav se i ty na vzrušující cestu do pravěku!

 

LIMB, Sue

dvkyDívky, 15, absolutní šílenkyně

Od 12 let

Sehnat kluka, který by s vámi šel na ples, může být někdy pěkná fuška, zvlášť když chcete báječného společníka, a ne nějakého ňoumu.

 

 

MURPHY, Jill

arodjniceČarodějnice školou povinné. Námořníkův poklad

Od 9 let

<p">Dobrodružné příběhy malých čarodějnic.

 

<p"> 

 

LANGRISH, Katherine

trolTrollí vrch

Od 9 let

Peer, chlapec, který náhle osiřel, je nucen žít se svými zákeřnými strýčky v polorozpadlém mlýně na úpatí záhadného Trollího vrchu a sloužit jim jako otrok. Okolí jeho domova obývají podivné a nevypočitatelné bytosti, které v Peerovi vzbuzují pocit neustálého ohrožení. A to ještě netuší, jaké plány kují jeho nenasytní strýčkové spolu s trolly.

 

Spolupracujeme

og logo

Copyright © 2014-2019 MKZ Šternberk. Všechna práva vyhrazena.