Kterak beruška Uška o sedmou tečku přišla

21. 09. 2023 8.30 a 10.15 hodin Kde: Kulturní dům Šternberk Cena: 70,- Kč/žák

Veselý pohádkový muzikál pro malé děti 
(pro školy a školky)

Na paloučku pod lesem se chystá velký svatojánský bál. Každý brouček se chce líbit nejvíce, proto i brouk OUK si protahuje tykadla, šnek EK si leští ulitu, dokonce i žížalky oprášily kloboučky po babičce a i krtek ČTVRTEK ladí píšťalku. Jen beruška UŠKA sedí na pařízku a pláče do lístečku. Celá louka rázem utichla a sběhla se kolem ní. Copak se ti stalo maličká? Jejda, vždyť tobě chybí sedmá tečka! Takhle to nemůžeme nechat, říká brouk OUK a něco vymýšlí. Musíme tečku najít. Všichni broučci z lesa, louky, paseky, dokonce i od potoka. Hledají a pátrají po ztracené tečce. Ale nikdo nic nenašel. Ale protože jsme v pohádce, vše dopadne přeci jen dobře a beruška si s broukem na svatojánském bále přeci jen zatančí.

Při hledání se děti nenásilnou formou seznámí s ekotopy české krajiny a jejich obyvateli. ( zahrádky - žížaly, paseka - zmije, potok - šídlo, louka -housenka atd.)

 

Přihlášky kolektivů s uvedením přibližného počtu žáků a vybraného začátku představení zasílejte na e-mail: reditelka@mkzsternberk.cz v termínu do 5. 9. 2023.

Čtvrtek 21. 9. 2023, 8.30 a 10.15 hodin
Kulturní dům Šternberk
Vstupné 70,- Kč/žák


Zpět na akce

© 2023 Městská kulturní zařízení, příspěvková organizace | firla.eu