Adventní prodej

Vyzýváme prodejce, kteří mají zájem o místo na adventních prodejích, které se budou konat na Hlavním náměstí ve Šternberku od 28. 11. 2021, aby vyplnili přihlášku, seznámili se s podmínkami účasti a vyplněnou přihlášku zaslali na e-mail: trhy@mkzsternberk.cz.

Upřednostňujeme výrobce a řemeslníky, jejichž sortiment odpovídá charakteru adventních prodejů, souvisí s vánoční tématikou a nabízené zboží pochází z jejich vlastní produkce.

Přihlášku, prosím, zašlete do 22. 10. 2021.

Kontaktní osoba: Dita Bajlová, tel.: 725 427 887, e-mail: trhy@mkzsternberk.cz.

 

Přihláška ZDE 

Podmínky účasti ZDE

 

 

 

 

 

Venkovské trhy

Říjnové Venkovské trhy

Letošní poslední trhy proběhnou 9. 10. 2021 opět na Hlavním náměstí ve Šternberku. Svůj exotický sortiment nám představí Virunga.cz v místní tržnici, která je hned vedle náměstí. V prodeji bude jak čerstvé, tak sušené ovoce.

K dobré náladě všem zahraje dobová skupina Calata, která se věnuje historickému a historizujícímu folku a doprovodí tak ukázky kovářského a řezbářského řemesla.  

Těšit se můžou milovníci koláčů, ale chybět nebudou i další pečené dobroty.

Nabídku doplní bohatý výběr z Malého dýňového ráje, masové speciality, domácí hořčice, karamel, kvásek, koření a oblíbené ovocné víno. A radost uděláme i příznivcům sušené květinové dekorace a živých květin.

Přijďte si nakoupit a pobavit se, těšíme se na Vás. 

 

 

 

VÝZVA

Jste-li zemědělští podnikatelé nebo máte-li vlastní přebytky ze svých zahrádek, zvláště sezónního ovoce a zeleniny, bylinky, kytky a máte zájem o prodej na Venkovských trzích Šternberk, rádi Vás zde u nás přivítáme.

Kontaktujte nás: Tel.: 725 427 887, E-mail trhy@mkzsternberk.cz. Rádi Vám poskytneme veškeré informace k trhům!

 

 

Venkovské trhy Šternberk 

Venkovské  trhy se ve Šternberku konají už od roku 2011. V letošním, jedenáctém ročníku přebrala pomyslnou pořadatelskou štafetu od města naše organizace.

Prioritně podporujeme pěstitele a chovatele z regionu, prvovýrobce především potravinářských výrobků, kteří jsou i zpracovateli svých produktů, např. sadaři, kteří pak sami vyrábějí mošty, sirupy či víno, majitelé domácích pekáren, pěstitelé bylinek pro kuchyňské použití, včelaři a zpracovatelé medu, chovatelé drůbeže, chované nejen pro maso, ale i pro speciální účely, producenti vajec získávaných z ekologických chovů, výrobci kozích a ovčích sýrů, ovčí maso, ryby atd. K doplnění nabídky se stále počítá s výrobci sortimentů, které se váží k potravinám a jejich zpracování (koření, keramika k uskladnění produktů, textilií ke stolování) a všemu, co souvisí se životem na venkově a venkovským stylem.  

První letošní trhy proběhly v červnu a budou, pokud to aktuální epidemická situace dovolí, pokračovat až do října.

 

Plánované termíny: (vždy sobota na Hlavním náměstí ve Šternberku, 7.30 - 12.30 hodin)

 

Zájemci o prodejní místa se mohou registrovat u pořadatele trhů v pracovní dny v době od 8 do 17 hodin na telefonu 725 427 887 nebo na E-mailu trhy@mkzsternberk.cz.

Trhy probíhají v souladu s aktuálními nařízeními a pravidly pro konání farmářských a ostatních venkovních trhů a tržišť.

 

 

 

II. ročník soutěže Šternberský pecen

V sobotu, 4. 9. 2021 při příležitosti tradičních Venkovských trhů, probíhalo vyhlášení II. ročníku soutěže Šternberský pecen.

Do soutěže se přihlásilo celkem 21 pecnů, jeden byl lepší než druhý. Šternberské náměstí se provonělo čerstvými chleby. Recepty byly opravdu různorodé. Od bezlepkových, přes chleby s mákem, či klobásou, až po ty úplně tradiční.

Naše odborná porota, čelila velmi těžkému úkolu - vybrat ty nejlepší a nejchutnější. Po zdlouhavém ochutnávání a bodování však porota rozhodla o vítězi.
 

1. místo - domácí pekárna ETA Delica

Josef Blümel a jeho "Chléb hojnosti"

 

2. místo - ruční šlehač ETA Lento

Marek Jakš a jeho "Mlynářův chléb s restovanou klobáskou

 

3. místo - rychlovarná konvice ETA ELA

Vendula Foukalová a její "Bezlepkový chléb"

 

Zvláštní cena poroty - stolní mixér Eta Vital Blend

Věra Talašová a její "Pecen pšeničný polotmavý"

 

Všechny recepty na soutěžní pecny naleznete ZDE.

 

Za krásné a hodnotné ceny věnované do soutěže,  děkujeme českému výrobci domácích spotřebičů ETA.

Děkujeme všem zúčastněným a budeme se na Vás a Vaše pecny těšit při příštím ročníku.

 

 

© 2021 Městská kulturní zařízení, příspěvková organizace | firla.eu