Venkovské trhy

VÝZVA

Jste-li zemědělští podnikatelé nebo máte-li vlastní přebytky ze svých zahrádek, zvláště sezónního ovoce a zeleniny, bylinky, kytky a máte zájem o prodej na Venkovských trzích Šternberk, rádi Vás zde u nás přivítáme.

Kontaktujte nás: Tel.: 725 427 887, E-mail trhy@mkzsternberk.cz. Rádi Vám poskytneme veškeré informace k trhům!

 

 

Venkovské trhy Šternberk 

Venkovské  trhy se ve Šternberku konají už od roku 2011. V letošním, jedenáctém ročníku přebrala pomyslnou pořadatelskou štafetu od města naše organizace.

Prioritně podporujeme pěstitele a chovatele z regionu, prvovýrobce především potravinářských výrobků, kteří jsou i zpracovateli svých produktů, např. sadaři, kteří pak sami vyrábějí mošty, sirupy či víno, majitelé domácích pekáren, pěstitelé bylinek pro kuchyňské použití, včelaři a zpracovatelé medu, chovatelé drůbeže, chované nejen pro maso, ale i pro speciální účely, producenti vajec získávaných z ekologických chovů, výrobci kozích a ovčích sýrů, ovčí maso, ryby atd. K doplnění nabídky se stále počítá s výrobci sortimentů, které se váží k potravinám a jejich zpracování (koření, keramika k uskladnění produktů, textilií ke stolování) a všemu, co souvisí se životem na venkově a venkovským stylem.  

První letošní trhy proběhly v červnu a budou, pokud to aktuální epidemická situace dovolí, pokračovat až do října.

 

Plánované termíny: (vždy sobota na Hlavním náměstí ve Šternberku, 7.30 - 12.30 hodin)

4. 9. 2021  (uzávěrka příjmu přihlášek: 22. 8. 2021)  PŘIHLÁŠKU NAJDETE ZDE PDF

9.10. 2021  (uzávěrka příjmu přihlášek: 26. 9. 2021) PŘIHLÁŠKU NAJDETE ZDE / PDF

 

Zájemci o prodejní místa se mohou registrovat u pořadatele trhů v pracovní dny v době od 8 do 17 hodin na telefonu 725 427 887 nebo na E-mailu trhy@mkzsternberk.cz.

Trhy probíhají v souladu s aktuálními nařízeními a pravidly pro konání farmářských a ostatních venkovních trhů a tržišť.

 

Aktuálně - zpráva z 28. 7. 2021:

Třetí letošní trhy se uskuteční v sobotu 7. 8. 2021 na Hlavním náměstí ve Šternberku.

Tržnice vedle Hlavního náměstí bude také obsazena stánkaři s nabídkou zajímavého zboží.  Jejím otevřením tak rozšíříme možný počet stánků, mezi kterými musí být stále ještě zachovány větší rozestupy než tomu bylo dříve. Nezapomeňte tam zajít!

 

Pro dobrou náladu k poslechu zahraje cimbálovka OKYBAČA ve valašských krojích. Nabídku doplní i občerstvení - káva, pivo, nealko, bramboráky, langoše, zákusky a oblíbený trdelník.

 

Na trzích se můžete těšit na masové speciality, sýry a bohatý pekařský sortiment včetně Trubiček od Svatého Kopečka, které minule nepřijely a moc Vám chyběly. Scuk Šternberk bude prodávat zeleninové bedýnky ZE-ZA-HRÁTKY. V nabídce budou i balkonové květiny a letničky.

 

Chybět nebude ani tradiční nepotravinářský sortiment - přírodní mýdla, keramika, šperky a šité textilie.

Malí návštěvníci trhů jistě přivítají tvořivou zábavu a malování na obličej u stánku Ecce Homo Šternberk, z. s.

 

Těšíme na Vaši účast v druhé půli prázdnin. Přijďte si nakoupit a pobavit se.

 

 

© 2021 Městská kulturní zařízení, příspěvková organizace | firla.eu