Podvečery s hudbou - harfový koncert

02. 09. 2021 18.00 hodin Kde: Kulturní dům Šternberk Cena: 150 Kč

 Jedná se o koncert z podzimního cyklu 2020 Podvečery s hudbou. Zakoupené vstupenky na původní termín akce zůstávají v platnosti. 

 

Předprodej vstupenek v ceně 150,- Kč pro další zájemce je zajištěn v Expozici času ve Šternberku. Vstupenky je možno zakoupit na místě před koncertem.

 

O koncertu:

Klasická hudba od renesance přes  baroko až po hudbu 21. století a nebudou chybět ani staré keltské a orientální melodie pro solo harfu...

Harfa je jeden z nejstarších hudebních nástrojů vůbec. Právě o její historii a také o způsobu hraní na harfu se dozvíte v průběhu koncertu mnoho zajímavých  informací.

 

O Kataríně Ševčíkové

Katarína Ševčíková patří mezi vyhledávané harfistky nejen v České republice a na Slovensku, ale svou brilantní hrou, technickými znalostmi a šarmem okouzlila nadšené posluchače královského nástroje i v jiných zemích jako jsou Švýcarsko, Německo, Rakousko, Skandinávie, kde pravidelně vystupuje. Věnuje se především sólové hře a již pravidelně několik let ročně doprovází tóny harfy více jako 400 akcí, koncertů, gala večerů, privátních eventů. Věnuje se také i produkci relaxačního charakteru a muzikoterapii v lázeňských městech pro pohlazení těla i duše hudbou. Interpretuje nejen tvorbu klasické hudby různých období, ale také hudbu jiných žánrů (pop, folk, jazz a také filmovou hudbu v úpravě pro harfu).

Kromě sólových koncertů také vystupuje i v komorních sestavách a spolupracuje s řadou hudebníků. Stala se tak za posledních deset let jednou z nejvyhledávanějších harfistek ve všech hudebních žánrech a také světa showbusinessu. Tónem a koncertem její královské harfy jsou každoročně velice elegantně a důstojně zahajované i různé prestižní akce a slavnostní příležitosti nejenom u nás ale i v zahraničí.

 

 


Zpět na akce

© 2023 Městská kulturní zařízení, příspěvková organizace | firla.eu