Ráno poté

07. 12. 2023 19.00 hodin Kde: Kulturní dům Šternberk Cena: od 450,- Kč

 

Nikdo nakonec nezůstane sám.

Komedie ostříleného britského dramatika Petera Quiltera na první pohled příliš nevybočuje ze žánrového průměru, opak je ale pravdou! Na zdánlivě jednoduchém půdorysu běžných partnerských a rodinných vztahů vyroste komická situace téměř hraničící s fraškou. Několik překvapivých dějových zvratů nás dovede až k pointě, která je stejně tak nečekaná, jako předvídatelná. Záleží jen na divákovi a jeho úhlu pohledu.

Příběh Toma, který se ráno probudí vedle neznámé dívky a než se stačí rozkoukat, seznámí se s její výstřední, ale přitom milující matkou a bratrem, se může jevit neuvěřitelně až šíleně, když se nad ním ale zamyslíme, z hlediska vztahů a emocí je vlastně velmi pochopitelný.

Čtveřice postav je i přes všudypřítomnou komediální nadsázku velmi lidskou a veskrze sympatickou partou, jen musíte coby diváci odhodit konvence a přehodnotit některé stereotypy.

Šest scén - šest různých rán odehrávajících se v jedné ložnici - mapuje vývoj vztahu mladé dvojice. Výborné dialogy jsou permanentní přestřelkou vtipů, kterou publikum jistě ocení.

Katka: Michaela Tomešová
Tomáš: Vojtěch Vodochodský
Barbara: Lucie Zedníčková 

Martin: Zdeněk Rohlíček
Pan Sanchez: Pavel Dvořák

 

Předprodej v síti smsticket


Zpět na akce

© 2023 Městská kulturní zařízení, příspěvková organizace | firla.eu