ZRUŠENO-Univerzita třetího věku

01. 11. 2023 Kde: Expozice času Šternberk Cena: 700,-Kč/semestr

Zimní kurz Univerzity třetího věku se nám nepodařilo naplnit dostatečným počtem zájemců. Z tohoto důvodu je zrušen. Děkujeme za pochopení!

 

 

Otevíráme Univerzitu třetího věku Univerzity Palackého v Expozici času ve Šternberku.

KDE: Expozice času, ČSA 113/19, Šternberk

CENA: 700 Kč/semestr (7 lekcí) 

KDY: každou středu v čase od 13:30 hodin do 15:45 hodin, od 1. 11. 2023 do 13. 12. 2023

Přihlášky přijímáme v Expozici času ve Šternberku.

 

PROGRAM PRO ZIMNÍ SEMESTR 2023

Právo v praxi

Co se v přednáškách Právo v praxi naučíte?

- Získáte informace, kam se obrátit s právním problémem jste-li spotřebitelem, vlastníkem nemovitosti nebo obětí podvodného jednání.

- Zjistíte, jak získat bezplatnou právní pomoc, jak v tisku nebo na internetu vyhledat řešení právního problému a jak si ověřit, že je aktuální a vztahuje se na vaši situaci.

- Naučíte se rozpoznat situace, kdy je již nutné využít služeb advokáta. Dozvíte se, jak je možné rozpoznat podvodné či podezřelé obchodní praktiky.

 

Budeme se zabývat nejčastějšími případy podvodů a obranou proti nim (např. tím, že nevpustíte tzv. energošmejdy či se nebudete účastnit podezřele výhodných prodejních akcí).

Zjistíte, jak již teď můžete uspořádat to, co se s vámi bude dít v případě nemoci, která by mohla ovlivnit vaši schopnost právního jednání (jak je to s tzv. předběžným prohlášením, nápomocí při rozhodování, zastoupením členem domácnosti či omezením svéprávnosti).

 

Osvojíte si základy "právní sebeobrany" v případě, kdy jste si ani neuvědomili, že jste uzavřeli smlouvu a někdo po vás vyžaduje její plnění či jen nějaké odstupné nebo smluvní pokutu.

Probereme, jak se bránit v případě, kdy jste například žalováni pro již uhrazený či promlčený dluh. Jak po právní stránce řešit špatné sousedské vztahy.

Získáte tipy, na co byste si měli dát pozor při uzavírání různých smluv. Dozvíte se, proč není nejlepší nápad za života darovat svou nemovitost např. pouze jednomu z více dětí a proč a jak sepsat závěť.

V průběhu přednášek se můžete dotázat na možnosti řešení konkrétních situací, se kterými se potýkáte.

 

Vzdělávání na U3V je určeno lidem nad 60 let věku nebo s přiznaným důchodem (předčasným či invalidním). Přijetí ke studiu není vázáno na žádné přijímací zkoušky. 

 

Přihlášky přijímáme  v Expozici času ve Šternberku.

 


Zpět

© 2023 Městská kulturní zařízení, příspěvková organizace | firla.eu