Za soumraku

15. 11. 2023 18.00 hodin Kde: Kulturní dům Šternberk Cena: od 80,- Kč

 

ZA SOUMRAKU
Dobrodružná roadmovie z produkce olomoucké George Vision 
Olomoucká produkční společnost George Vision uvedla do kin celovečerní snímek Za soumraku. Dobrodružná road movie vznikla pod vedením režiséra Jiřího Slečky, a pod hlavičkou filmového studia George Pictures, jako jeho třetí celovečerní snímek. Tentokrát
diváky zavede v mysteriózním cestopisu na nejstrašidelnější místa Evropy. 


Parta sedmi přátel se vydává na dobrodružnou cestu Evropou. Každý z nich je jiný, přesto chtějí společně prozkoumat legendami opředená místa a zažít na vlastní kůži jedny z nejstrašidelnějších míst Slovenska, Maďarska a Rumunska.


„V každé zemi jsme si vy1povali tajemná místa, která nás lákala. Divák tak s námi zažije vypjaté i zábavné momenty a pocí? sílu působení tajuplných míst. Námět se začal rodit v minulém roce, scénář ale vždy vzniká až na místě. Vše je auten1cké a nikdy dopředu nevíme, co nás čeká,“ říká režisér snímku Jiří Slečka.


Nový snímek tak nejen překračuje hranice Česka, ale také tajemné chvíle vyvažuje humorem, který štáb provází po celou dobu i v nenadálých momentech při poznávání kultury, lidí či ochutnávání místních specialit. „Každý z nás je úplně jiný, a v tom je celé kouzlo. Každý máme svůj pohled na jídlo, kulturu i strašidelná místa. Chtěli jsme ukázat jak pestrost zemí, tak různé úhly pohledu na totéž,“ vysvětluje Jirka.


Konkrétně štáb diváka zavádí na čtyři místa: na Slovensku do pohoří Tribeč, přezdívaného slovenský bermudský trojúhelník, kde se podle legendy ztrácejí lidé, dále strašidelný dům ve Štiavnických Baních, starý přes 500 let, v Maďarsku pak navštívíme černý zámek u Balatonu a v Rumunsku transylvánský les hrůzy Hoia Baciu. „Rumunsko je země s temnou historií a celou dobu nás provází místa spojená s Drákulou. Měli jsme ale možnost poznat i tamní kulturu a lokální jídlo díky známým, kteří v Rumunsku žijí,“
doplňuje Jirka.
A proč by si diváci neměli nechat tento film ujít? „Chceme ukázat, že spousta legend má racionální vysvětlení. Na druhou stranu jsme zažili i těžké chvíle, kterým bychom nikdy nevěřili.
Film je napůl zábavná road movie o nás, kdy se budete smát, napůl ale budete zaskočeni z toho, co zažíváme. Atmosféru celého filmu navíc dotváří vyprávění moderátorky Martiny Qweetko Procházkové, která celému filmu dodala osobitý ráz,“ dodal Jirka. 

 


Délka filmu: 90 minut
Režie: Jiří Slečka // Kamera: Pavel Rosypal ml., Michal Václavek // Foto: MarTn Hradečný //
Střih: Jiří Slečka // Produkce: Michaela Lasotová // Dramaturgie: Michal Václavek, Pavel
Rosypal // Zvuk: Václav Steiger // Vypravěč: MarTna Qweetko Procházková.

O tvůrcích
George Vision je produkční společnost, která se specializuje na služby v oblasO video
a audioprodukce. Její doménou je videoprodukce všeho druhu – tedy výroba reklamních
spotů, firemních videí, zajišťují videopřenosy přednášek či kulturních akcí, ale také působivé
záběry z ptačí perspekOvy.
Mimoto je George Vision také sehranou partou lidí, která ‚z myšlenky stvoří skutečnost‘, a tak
tvoří s nadšením pod hlavičkou spolku George Pictures i nevšední celovečerní filmy. A kromě
své práce milují dobrodružství, tajemno a cestování

 

Vstupné v předprodeji 80,- Kč

Předprodej v síti smsticket

 

Vstupné na místě 100,- Kč

 


Zpět na akce

© 2023 Městská kulturní zařízení, příspěvková organizace | firla.eu