Zájezd do Moravského divadla Olomouc

31. 01. 2022 18.00 Cena: doprava 70,- Kč

 

MKZ Šternberk pořádá autobusové zájezdy do Moravského divadla v Olomouci. Zájezdů se účastní pravidelní předplatitelé sk. K.

 

Máte-li zájem se zúčastnit  vybraných jednotlivých divadelních představení, můžete využít naši organizovanou autobusovou dopravu s několika nástupními místy ve Šternberku. Cena dopravy do divadla a zpět je stanovena na 70,- Kč. Vstupenky na divadelní představení si musíte ovšem zajistit sami. Z naší strany Vám bude zajištěna pouze doprava do divadla a zpět.

Bližší informace pro zájemce: Dita Bajlová, tel.: 725 427 887

 

 

 

ÚNOR

Dne 21. 2. 2022 se koná zájezd do Moravského divadla Olomouc pro předplatitelskou skupinu K. Na programu bude opereta:

 

Podskalák
Známá lidová opereta
František Ferdinand Šamberk, Karel Hašler

Jedna z nejoblíbenějších českých lidových operet. Původní hře o čtyřech obrazech Františka Ferdinanda Šamberka Podskalák z roku 1882 zajistily nehynoucí popularitu šlágry a hudební čísla nejslavnějšího českého písničkáře Karla Hašlera. Zábavný příběh lidové operety nás zavede do Podskalí, dnes už neexistující pražské osady na pravém břehu Vltavy, mezi jeho svérázné obyvatele. V operetě zazní oblíbené hity a evergreeny české hudby, jako jsou My jsme ti Pražáci, vltavská krev, Ta naše písnička česká, Za vodou, za vodou, před vejtoňskou hospodou, Až já půjdu do nebe a další.

Délka představení: cca 2 hod. 5 min.

 

BŘEZEN

Dne 14. 3. 2022 se koná zájezd do Moravského divadla Olomouc pro předplatitelskou skupinu K. Na programu bude činohra:

 

Hraběnka
Doba se změnila, ona ne
Jiří Hubač

 

Elizabeth Anna Marie z Lansdorfu a Scheibergu - pro vládnoucí režim pouze dělnice Lansdorfová - se vrací do rodného městečka proto, aby oslavila své 70. narozeniny. Její domovské sídlo, "Zámek v Čechách", byl zestátněn komunisty. Mysleli si, že se tak definitivně zbaví obtížné aristokracie, ale modrá krev povahu nezmění ani pod nátlakem rudých soudruhů. Anna Marie nachází jen trosky z toho, co znala. Z jejího bývalého domova je muzejní expozice, z jejího majordoma alkoholik žijící u fotbalového hřiště a z její bývalé komorné manželka správce zámku. Hraběnka se vrací proto, aby splnila svůj slib - zahrát valčík z opery Evžen Oněgin na oslavě svých narozenin, a takový detail, jakým je nový politický režim, jí v tom nedokáže zabránit. 

Divadelní hra Ivana Hubače, která je adaptací televizního filmu jeho otce Jiřího Hubače, vypráví velký příběh jedné hrdé ženy. Její osud je hořkosladký jako Moët & Chandon ze zámeckého vinného sklepa a lehkobolný jako valčík Petra Iljiče Čajkovského. V titulní roli tragikomedie o hodnotách, které nedokáže vymazat žádná politická garnitura, se představí Vlasta Hartlová. 

 

Divadelní představení začíná vždy v 19.00 hodin.
 

Více informací o programu a předprodeji vstupenek: http://www.moravskedivadlo.cz/program-a-vstupenky/

 

Odjezdy ze Šternberka z následujících nástupních míst: 

18:00 - Olomoucká - Tesco

18:05 - U nemocnice, Sadová zast.

18:08 - Dvorská

18:11 - Masarykova ulice

18:40 - příjezd za divadlo, Olomouc

Odjezd autobusu zpět do Šternberka se řídí délkou jednotlivých divadelních představení.


Zpět na akce

© 2024 Městská kulturní zařízení, příspěvková organizace | firla.eu